Filtry do kawy w nowej odsłonie

Sam pomysł wykorzystania filtrów do kawy jako stron albumu oczywiście gdzieś u kogoś widziałam. Przepraszam, ale było to na tyle dawno, że nie pamiętam u kogo. Bardzo mi się pomysł spodobał, babcia ponownie okazała się nieocenioną skarbnicą i podzieliła się ze mną swoimi zapasami :) Ja to mam dobrze z tą moją babcią. 
Filtry okleiłam stronami starej technicznej książki (z której zrezygnowała już biblioteka uznając za nieaktualną) starym papierem fotograficznym (który plątał się już jako bezużyteczny do swojego oryginalnego przeznaczenia) a "kieszonki" zapełniłam dopasowanymi kartonikami w zielonym i niebieskim kolorze, celem ożywienia całej kompozycji.

Pierwszą przeszkodą w tworzeniu był fakt, że klej zbyt łatwo przenikał filtr klejąc ze sobą obie jego warstwy, dlatego szybko doszłam do wniosku, że najlepiej zadziała taśma dwustronna.
Po uporaniu się z pierwszym wyzwaniem nadszedł czas do połączenia filtrów w celu uczynienia z nich albumu.  Nie jestem posiadaczką żadnej maszyny dziurkującej i profesjonalnych kołek łączących wiec postawiłam na czarną tekturową harmonijkę, która stała się grzbietem i kręgosłupem całego przedsięwzięcia.
Poniżej kilka fotek jeszcze niezagospodarowanego albumu.

Komentarze

 1. Genialne ! Super!
  Musze ten pomysl wykorzystac!
  Dzieki za pokaz
  Sciskam mocno!

  OdpowiedzUsuń
 2. pomysł super,bardzo mi się podoba kolor tych filtrów do kawy i te przeszycia. Wygląda jak mały skórzany portfelik- ot, moje pierwsze skojarzenie:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Album na piękne chwile

Podziękowania za udział w imprezie

Skromne warsztaty kreatywne